Kontakt

Rekomendacje Inwestorów

N. Kuszewski – emeryt, międzynarodowy mistrz brydża sportowego:

„Zakończyłem swoją aktywność zawodową - prowadzenie biznesu. Żyję z dochodów ze zgromadzonych kapitałów. Środki miałem na lokatach bankowych, lecz ich wysokość była tak niska, że chyba nawet nie chroniły przed inflacją. Rozglądałem się za alternatywnym inwestowaniem, takim żeby było to zrozumiałe i pewne. Zapoznałem się z propozycjami Funduszu Hipotecznego Yanok, spotkałem się z nimi osobiście. Moje pieniądze chronią zabezpieczeniami na nieruchomościach, a na tym na pewno się znają. Po pierwszych inwestycjach, dokonałem kolejnych, wraz ze zwalnianiem się lokat. Jestem z Funduszem od czasu do czasu w kontakcie, a teraz również otrzymuję raporty ze stanem zabezpieczeń i bilansem. Wypłaty są regularne i nie widzę żadnych zagrożeń utraty pieniędzy."

Dariusz Sadurski z Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy, właściciel jednej z największych Agencji Nieruchomości w Krakowie Agencji Bracia Sadurscy (ponad 50 pracowników 4 oddziały) www.sadurscy.pl:

„Ze spółką KRN Media współpracuję od lat, więc w naturalny sposób dowiedziałem się o Wekslach Inwestycyjnych Nieruchomościowych spółki zależnej, czyli Funduszu Hipotecznego Yanok.

Mechanizm udzielania pożyczek pod zabezpieczenie nieruchomościami, jest mi doskonale znany, gdyż wielokrotnie się z takimi transakcjami spotykałem. Fundusz Yanok zrobił z tego profesjonalny biznes. Zapoznałem się ze szczegółami oferty i sposobami zabezpieczeń i nabyłem Weksle Nieruchomościowe. Są one dla mnie świetnym, bo całkowicie bezobsługowym, uzupełnieniem innych moich inwestycji. O bezpieczeństwo pieniędzy się nie martwię, bo mechanizm zabezpieczania nieruchomościami jest dla mnie prosty i pewny.”

M.B. Inwestor z Warszawy. Inwestuje na giełdzie, w nieruchomości w tym deweloperskie, właściciel szkoły pilotażu www.runway.aero, sprzedaje samoloty:

„Jestem ostrożnym inwestorem. W szczególności, gdy inwestycja jest pasywna i nie mam na nią wpływu. Fundusz Hipoteczny Yanok znam od momentu jak się tworzył. Inwestując w Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe jestem spokojny o bezpieczeństwo moich kapitałów. Przyjęty model biznesowy świetnie je chroni, a zarząd konsekwentnie realizuje założenia. Z zastrzeżeń jakie mam, to zbyt niska skala dochodów z Weksli, choć rozumiem, że wyższe wypłaty mogły by być ryzykowne dla Funduszu. Jako aktywny inwestor rynkowy staram się przewidywać z dużym wyprzedzeniem zagrożenia rynkowe. Obawiam się konsekwencji rynkowych intensywnej polityki socjalnej państwa. Ale nawet wówczas, gdyby doszło do przecen nieruchomości, to Fundusz ma duży margines bezpieczeństwa udzielając Pożyczek Hipotecznych do maksymalnej wysokości 50 % wartości nieruchomości."

K. Kowalczyk:

„Poszukując bezpiecznych inwestycji, lepszych niż lokaty, natrafiłam na stronę Funduszu Hipotecznego Yanok. Zainteresowałam się nim, bo oferował całkiem przyzwoite oprocentowanie. Przeczytałam wszystko, co było w sieci na ten temat. Złożyłam nawet wizytę w siedzibie Funduszu, gdzie zostałam bardzo miło przyjęta. Rozmowa wiele mi wyjaśniła. Zainwestowałam w ubiegłym roku, a w tym otrzymałam pierwszą wypłatę kwoty częściowego wykupu weksla. W tym roku też zainwestowałam. Oby tak dalej. Chciałabym też podkreślić super kontakty z pracownikami Funduszu. Żadne moje pytanie, czy wątpliwość nie zostają bez odpowiedzi. Uważam, że to ważne. Polecam Fundusz Hipoteczny Yanok znajomym."

Waldemar Malak:

Fundusz Hipoteczny Yanok jest spośród wielu funduszy najbardziej wiarygodnym przedsięwzięciem biznesowym na Polskim rynku. Proponowane instrumenty finansowe dostosowane są do potrzeb klientów. Pozwalają one w sposób wiarygodny uchronić nasze oszczędności przed szalejącą inflacją. Kwartalne informowanie klientów o lokowaniu środków świadczy o uczciwości i wiarygodności.

J. Ś.:

Szanowni Państwo, wspomniany Fundusz Hipoteczny YANOK na dzień 25.11.2019 roku jest wiarygodny. Na czym polega wiarygodność Fundusz Hipotecznego YANOK? Inwestycje w weksle z certyfikatem są bardzo opłacalne (na 6%,8%,10% w stosunku rocznym). Fundusz YANOK na żądanie inwestora wysyła treści sprawozdań finansowych do inwestorów za ostatnie kwartały. YANOK udziela również kredytów pod hipotekę nieruchomości kredytobiorcy, który ubiega się o kredyt np. w wysokości 100 - 900 tysięcy złotych i więcej, kiedy dany kredytobiorca jest właścicielem nieruchomości o wartości dwukrotnie wyższej od kwoty kredytu, o który się ubiega(nieruchomość kredytobiorcy jest wyceniona w ramach operatu szacunkowego przez niezależnego rzeczoznawcę rynkowego od wartości nieruchomości). Jest to mechanizm absolutnie zabezpieczający inwestorów oraz zarząd sp. z o.o. YANOK przed upadłością, czyli od nietrafionych udzielonych kredytów.

Chyba, że zarząd spółki w krótkim terminie przewłaszczyłby aktywa finansowe Funduszu i zbiegłby w zakamarki Afryki, Ameryki Południowej etc., co jednak wyklucza mechanizm zabezpieczający również w osobach członków rady nadzorczej Funduszu YANOK. Chyba, że zaistniałaby zmowa członków zarządu i członków rady nadzorczej (byłoby to działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, gdzie Kodeks Karny przewiduje kary pozbawienia wolności do 25 lat). Oczywiście, taka możliwość przywłaszczenia środków finansowych spółki z o.o. teoretycznie istnieje, lecz jest bardzo mało prawdopodobna ze względów organizacyjno-prawnych, w tym w zakresie sprawozdań finansowych oraz osób zatrudnionych w Funduszu w charakterze konsultantów do spraw inwestycji i kontaktów z klientami. Ponadto zarząd spółki i członkowie rady nadzorczej posiadają atrakcyjne wynagrodzenia i premie, na 99% nie zdecydują się na przemyślany "przekręt finansowy" z uwagi na wspomniane mechanizmy j\w. J. Ś.

Andrzej Kijowski:

FUNDUSZ HIPOTECZNY YANOK odkryłem, tak po prostu, poszukując w Internecie sensownej, wiarygodnej instytucji, której mógłbym powierzyć swoje oszczędności. Lokowałem dotąd na lokatach bankowych, tzw. lokatach strukturyzowanych zarabiając na tych pierwszych grosze na tych drugich, nic! Byłem namawiany na tzw. rynki kapitałowe gdzie jakoby zarabia się ale można też stracić, nawet wszystko! Po takich doświadczeniach szukałem sposobności ulokowania swojego kapitału gdzie można by sensownie zarobić z małym bądź najlepiej nieistniejącym ryzykiem. Rezultatem tych poszukiwań okazał się Yanok. Oczywiście zanim zainwestowałem tam swoje środki, wg mnie pokaźne, odbyłem parę rozmów z pracownikami Funduszu. Teraz jest już klientem Funduszu i choć całkiem nowym to już zacząłem odbierać przyrzeczone benefity. Podsumowując, Yanok to instytucja poważna, wiarygodna, prowadzona - obsługiwana przez profesjonalistów. Uprzejmość, rzeczowość, terminowość. Można im zaufać!