Logo Yanok
Kontakt

Rekomendacje Pożyczkobiorców

Sebastian S.

„Pożyczkę w Funduszu Hipotecznym Yanok wziąłem w celu nabycia nieruchomości, a konkretnie lokalu użytkowego, w którym prowadziłem punkt przedszkolny. Zakup nieruchomości umożliwiał mi zamianę punktu przedszkolnego na przedszkole, co otwierało mi drogę do uzyskania wyższej dotacji. Finansowanie bankowe nie wchodziło w grę, ponieważ wiązałoby się ze zbyt długim czasem oczekiwania na decyzję, na co nie mogłem sobie pozwolić.

Fundusz Hipoteczny Yanok okazał się idealnym rozwiązaniem. Opiekun wniosku był bardzo zaangażowany w moją sprawę, dzięki czemu decyzja zapadła w kilka dni. Treść umowy pożyczki opisana została w prosty sposób, a wszelkie wątpliwości wyjaśniano mi na bieżąco.

Jednak najbardziej urzekł mnie poziom obsługi organizacyjno-prawnej Funduszu po podpisaniu umowy pożyczki. Dział prawny w nienachalny sposób, ale z odpowiednim wyprzedzeniem przypominał mi o zbliżających się terminach płatności, tak abym mógł się przygotować na spłatę pożyczki. Kiedy jednak okazało się, że z różnych przyczyn potrzebuję przedłużyć umowę, uzyskałem możliwość jej aneksowania na dobrych warunkach. W kwietniu b.r. bez problemów spłaciłem pożyczkę. W przyszłości, jeżeli nadarzy się taka okazja na pewno ponownie skorzystam z usług Funduszu. ”

Krzysztof Łukaszczyk, Eurobroker, branża energetyczna:

„Moja firma, zajmuje się produkcją granulatów z różnych materiałów, produkcją zrębki i usługami rozdrabniania. Jednak najważniejsza jest produkcja granulatu opałowego dla branży energetycznej oraz dla klientów indywidualnych. Miałem wieloletnie umowy z ogromnym, monopolistycznym odbiorcą i chciałem się uwolnić od zależności od niego.

W tym celu potrzebowałem dokonać inwestycji pozwalających produkować dla mniejszych odbiorców. Kiedy zwróciłem się do banku o kredyt okazało się, że dla banku największą wartość ma kontrakt z tym wielkim odbiorcą, od którego chciałem się właśnie uniezależnić. Dodatkowo miałem zawrzeć z nim umowę na kolejne okresy. Kolejną komplikacją było to, że w tym banku miałem wysoki kredyt obrotowy. Staranie w innych bankach i tak sprowadzały mnie do tego samego. W ten sposób, zamiast podwoić produkcję i sprzedaż, byłem skazany na trwanie w dotychczasowym układzie z bankiem i wielką firmą energetyczną. Wówczas trafiłem do Funduszu Hipotecznego Yanok. Uzyskałem pożyczkę na spłatę kredytu obrotowego oraz podstawowe prace inwestycyjne.”

Marek Mytych, agent kredytowy, Niezależny Ekspert Finansowy, marekmytych.pl:

„Jestem agentem kredytowym od 6 lat, a z Funduszem współpracuję dopiero od kilku miesięcy. Znam doskonale oferty banków i wysokie wymagania stawiane klientom, aby uzyskać finansowanie. Ewidentnie mogę stwierdzić, że produkt Pożyczki Hipotecznej Funduszu Hipotecznego Yanok uzupełnił moją ofertę o elementy brakujące. Są przypadki, w których bariery stawiane przez bank są nie do przejścia i często absurdalne.

Taka sytuacja spotkała jednego z moich klientów. Dobrze prosperujący biznes, polegający na prowadzeniu sklepu Żabka w systemie franczyzowym nie przekonał banku do udzielenia finansowania na dalszy rozwój. Marzenia o otwarciu kolejnych sklepów oddaliły się w momencie, gdy bank uznał wpisy w BIK klienta za czynnik dyskwalifikujący. Wpisy pojawiły się w bazie bezprawnie, ale fakt pozytywnego rozstrzygnięcia sporu sądowego w tej sprawie okazał się niewystarczający dla banku. Poszukując alternatywnego rozwiązania natrafiłem na stronę Funduszu Hipotecznego Yanok. Podstawą udzielenia finansowania była atrakcyjność nieruchomości przedstawionej pod zabezpieczenie, a przedstawienie Funduszowi wyroku sądu spowodowało, że Fundusz pominął wpisy w BIK w procesie weryfikacji. Warunki przedstawione przez Fundusz okazały się korzystne i nieodbiegające od kosztów finansowania bankowego. Obecnie klient prowadzi z powodzeniem trzy punkty Żabki, a terminowość spłaty zobowiązania z pewnością nie jest zagrożona. Idąc za ciosem skierowałem do Funduszu kolejny wniosek. Tym razem z klientem był znany i zamożny kardiolog, który budował swoje własne centrum odnowy biologicznej. Centrum to będzie super nowoczesnym ośrodkiem korzystającym z najnowszych osiągnięć medycyny. Potrzebował on właściwie dofinansowania do inwestycji, którą rozpoczął realizować ze środków własnych. Budowa trwała, wniosek w banku procedowano miesiącami, zgłaszając co i rusz kolejne żądania o uzupełnienie dokumentów. Z czasem środki własne się kończyły i zaistniało realne zagrożenie co do terminowości zakończenia inwestycji, co mogło się wiązać z ogromnymi stratami. Pieniądze potrzebne były na szybko, a kwota nie była mała. Wiedziałem już, że warto złożyć wniosek do Funduszu. Zrobiłem to. Potraktowano moje zapytanie całkowicie priorytetowo i udało nam się wynegocjować naprawdę dobre warunki, podobne do tych, które uzyskalibyśmy w banku, gdybyśmy jakiekolwiek uzyskali. Fundusz ma indywidualne podejście do klienta, a ich elastyczność potwierdzają prowadzone rozmowy. Wymogi Funduszu w zakresie zabezpieczeń są dosyć restrykcyjne. Faktem jest, że atrakcyjność wymaganych zabezpieczeń musi być niepodważalna, ale uważam to za duży plus, potwierdzający jedynie jakość wszystkich ich usług.”

Marek Jaroszewski, Jarpol WMK, firma budowlana, www.jarpolsa.pl:

"Początkowo starałem się o kredyt dla branży budowlanej w celu dokończenia inwestycji. Otrzymanie finansowania bankowego nie wchodziło jednak w grę, ponieważ historia działalności mojej spółki była zbyt krótka. Poszukując alternatywy bankowego kredytu inwestycyjnego, trafiłem na Fundusz Hipoteczny Yanok.

Od początku sygnalizowałem, że zależy mi na czasie i muszę przyznać, że Fundusz dołożył wszelkich starań, aby domknąć sprawę w ekspresowym tempie. Przez cały proces związany z uzyskiwaniem finansowania pracownik Funduszu był w stałym kontakcie z moją księgową. Na bieżąco otrzymywaliśmy informacje o etapie, na którym w danym momencie znajdował się Wniosek. Po 4 dniach roboczych od złożenia Wniosku Wstępnego otrzymałem decyzję o udzieleniu pożyczki wraz z ofertą wiążącą. Umowa pożyczki hipotecznej została podpisana jeszcze w tym samym tygodniu. Mimo krótkiej działalności udało mi się uzyskać finansowanie, dzięki czemu mogę dokończyć inwestycję budowlaną i rozwijać swoją działalność."

Sebastian Stępniak, www.entli.pl Niepubliczne Przedszkole w Środzie Śląskiej :

"O finansowanie Pożyczką Hipoteczną Funduszu Hipotecznego Yanok starałem się w celu kupienia na własność lokalu, który do tej pory wynajmowałem. Moja działalność gospodarcza polega na prowadzeniu przedszkola, a inwestycja w zakup nieruchomości i jej remont zwiększył potencjał mojej działalności.

Zakup i poprawa warunków pozwoliła mi na rozpoczęcie starań w kierunku przekwalifikowania punktu w przedszkole, dzięki czemu będę mógł uzyskać wyższą dotację oświatową. Współpraca z Funduszem przebiegła płynnie, profesjonalnie i bez zbędnego przedłużania. Dzięki temu na czas udało mi się wywiązać z przedwstępnej umowy sprzedaży i kupić nieruchomość."

Joanna Haas, agent kredytowy, Flying Wallet Julia Haas, gotowka-podzastaw.letnet.pl:

"Jako agent kredytowy spotykam się w swojej pracy z ludźmi mającymi różne problemy finansowe. Nierzadko zdarza się, że ich sytuacja jest uważana przez bank za zbyt ryzykowną. Powodem bywa wiek, niekorzystna historia kredytowa czy branża, w której działają.

Fundusz Hipoteczny Yanok uważam za bezpieczną alternatywę finansowania bankowego. Oferta jest idealna dla przedsiębiorców, którzy posiadają niską zdolność kredytową albo potrzebują szybkiego finansowania, posiadając nieruchomość, którą mogą przedstawić pod zabezpieczenie. Yanok jest firmą, którą cechuje elastyczność, szybkość i niskie koszty."

Edward Krzymień, agent kredytowy:

"Od dwóch lat pośredniczę w kontaktach pomiędzy Funduszem Hipotecznym Yanok, a przedsiębiorcami szukającymi finansowania dla swoich firm. Moi klienci wybierają ofertę Funduszu, ponieważ łączy w sobie zalety banków i pozabankowych firm udzielających pożyczek dla przedsiębiorstw.

Procedury ubiegania się o finansowanie w Funduszu Hipotecznym Yanok są bardzo proste. Czas oczekiwania na decyzję zwykle nie przekracza 14 dni roboczych. Jest to bardzo istotne dla moich klientów, którym w większości przypadków zależy na czasie. Mimo dokładnie sprecyzowanych zasad oceny Wniosków, Fundusz stosuje indywidualne podejście do każdego z nich i jest otwarty na negocjacje. Koszty są dostosowane do ryzyka i sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. W przeciwieństwie do innych pozabankowych instytucji, Yanok nie stosuje przewłaszczeń. Zabezpiecza się jedynie na pierwszym miejscu w dziale IV KW."

Józef Anioł – Carrara Sp.z o.o.:

"W branży budowlanej działam już od 25 lat. Obecnie zajmuję się zyskującymi coraz większą popularność inwestycjami w systemie condo. Od razu dostrzegłem potencjał drzemiący w przepięknej działce zlokalizowanej w sercu Karpacza. Bardzo atrakcyjna pod kątem sąsiedztwa oraz otaczającej infrastruktury technicznej i usługowej, miała wszystkie cechy nieruchomości przyciągającej turystów, co jest kluczowe w przypadku condo inwestycji.

Kupiłem ją i rozpocząłem dopełnianie wszelkich formalności do rozpoczęcia budowy. Potrzebowałem środków na krótki okres, lecz musiałem mieć je szybko. Bez tego podwykonawcy mogli zerwać ze mną swoje kontrakty, a znalezienie innych firm zajęłyby mi więcej czasu i zagrażałyby terminowości całego przedsięwzięcia. Moja pośredniczka poleciła mi Fundusz Hipoteczny Yanok. Przyjechałem do siedziby Funduszu, aby przedyskutować możliwości i warunki finansowania. Spotkałem się ze zrozumieniem ze strony zarządu, który doskonale wie jak funkcjonuje rynek nieruchomości. Biorąc pod uwagę ostateczny termin, w którym musiałem uzyskać pieniądze, rozpoczęło się procedowanie mojego wniosku. Fundusz jest spółką z grupy KRN Media sp.z.o.o., która zajmuje się między innymi prowadzeniem sprzedaży nieruchomości w systemie condo. Dzięki temu dostałem preferencyjne warunki dla promowania mojej inwestycji. Zdecydowanie rekomenduję Pożyczkę Hipoteczną Yanok każdemu przedsiębiorcy, przede wszystkim ze względu na elastyczne i dogodne warunki, szybkie procedury i błyskawiczną wypłatę środków oraz ludzkie podejście do pożyczkobiorcy."

Marek Jaroszewski, Budownictwo Drogowe „Jarpol” S.A. www.jarpolsa.pl:

"Prowadzę firmę budowlaną już od lat i doskonale wiem, jak trudno jest w tej branży uzyskać finansowanie zewnętrzne na dobrych warunkach. Branża budowlana, chociaż dochodowa, uznawana jest za jedną z bardziej ryzykownych. Dzieje się tak, dlatego że na powodzenie inwestycji wpływa cała masa czynników, takich jak konieczność poniesienia wysokich nakładów i dotrzymania ustalonych, niekiedy bardzo sztywnych terminów.

W takim wypadku, zaciąganie zobowiązań jest nieuniknione. Niestety wymogi banków często są nie do przejścia, zaś większość firm pozabankowych rekompensuje sobie ryzyko wysokimi prowizjami, opłatami lub stosuje przewłaszczenie. Środki pozyskane na takich warunkach, zamiast pomóc w realizacji przedsięwzięcia, najczęściej przyczyniają się do powstawania problemów finansowych. Długo szukałem odpowiedniej firmy, która potraktuje mnie jak partnera biznesowego i zaproponuje uczciwe warunki finansowania, aż w końcu trafiłem na Fundusz Hipoteczny Yanok. Podpisaliśmy dwie umowy pożyczki, obie na bardzo korzystnych warunkach i przede wszystkim z zabezpieczeniem jedynie na hipotece. Już na etapie wstępnych rozmów o finansowaniu zauważyłem ich wyjątkowe podejście do klienta. W Funduszu pracują osoby, które rozumieją jakimi prawami rządzi się biznes, a nie sugerują się wyłącznie tabelkami i scoringami. Tego typu firm brakuje na polskim rynku. Środki z pierwszej pożyczki hipotecznej przeznaczyłem na dokończenie budowy hali magazynowej dla najemcy, z którym zdążyłem już podpisać umowę. Dzięki sprawnemu przeanalizowaniu mojego wniosku i szybkiemu uzyskaniu środków, mogłem dotrzymać terminu realizacji inwestycji. Jednocześnie kończyła się moja umowa z inną firmą pożyczkową, a wniosek o refinansowanie był już procedowany w banku. Niestety bank uznał warunki umowy za zbyt ryzykowne, przede wszystkim ze względu na przewłaszczenie. Musiałem szybko znaleźć alternatywę. Bez wahania wybrałem ofertę Funduszu Hipotecznego Yanok. Jako jedyna instytucja finansowa w Polsce dają oni zgodę na wykreślenie hipoteki w momencie całkowitej spłaty zobowiązania, co wzbudza większe zaufanie banków i umożliwia refinansowanie. Na podstawie moich dotychczasowych, jak najlepszych doświadczeń współpracy z Funduszem Hipotecznym Yanok chciałbym wyróżnić oraz polecić tę firmę wszystkim przedsiębiorcom, dla których bezpieczeństwo i uczciwe zasady finansowania są podstawą stabilnego prowadzenia biznesu."
google reviews