INFORMACJE O NAS


O Funduszu Hipotecznym Yanok

Fundusz Hipoteczny Yanok jest liderem wśród pozabankowych instytucji finansowych, należącym do polskiej grupy kapitałowej KRN Media. Jedyną działalnością Funduszu jest udzielanie krótkoterminowych pożyczek hipotecznych dla firm. Pożyczki udzielane przez Fundusz finansowane są ze środków własnych Funduszu (dochody Funduszu wynikające z prowizji za udzielenie pożyczek) oraz z pieniędzy pochodzących od Inwestorów Indywidualnych.

Fundusz został pozytywnie zweryfikowany przez KNF w zakresie legalności pozyskiwania środków od Inwestorów i udzielania z tych środków pożyczek hipotecznych dla firm.


Zarząd i pracownicy Funduszu
Prezesem Zarządu jest mgr Anna Maria Naściszewska. Współtwórca modelu biznesowego Funduszu. Od początku istnienia spółki czuwa nad procedurami prawnymi Funduszu, bezpieczeństwem Inwestorów oraz dba o jakość portfela pożyczek hipotecznych. Od prawie 20 lat związana zawodowo z rynkiem nieruchomości jako licencjonowany pośrednik nieruchomości, doskonały pedagog, konsultant oraz inicjator wielu wydarzeń branżowych. Z wykształcenia socjolog, który w swojej drodze zawodowej połączyła zamiłowanie do obserwowania zjawisk społecznych z nieruchomościami oraz finansami.

Partnerzy Funduszu
Fundusz współpracuje z licznymi ekspertami powiązanymi z rynkiem finansów i nieruchomości.
Partnerami Funduszu są:
 • Eksperci rynków finansowych,
 • Kancelarie prawne,
 • Notariusze,
 • Eksperci związani z rynkiem nieruchomości,
 • Pośrednicy nieruchomości,
 • Rzeczoznawcy majątkowi,
 • Pośrednicy i doradcy kredytowi i finansowi,
 • Kancelarie księgowe i podatkowe,
 • Analitycy rynku,
 • Firmy zewnętrzne współpracujące z Funduszem,
 • Inwestorzy,
 • Pożyczkobiorcy

Grupa KRN Media

Fundusz Hipoteczny Yanok należy do Grupy KRN Media, dzięki czemu ma dostęp do wiedzy, kontaktów i instrumentów Grupy. Z tych samych instrumentów korzystają banki, rzeczoznawcy, pośrednicy nieruchomości oraz firmy inwestycyjne.

KRN Media prowadzi liczne serwisy i programy komputerowe dla środowisk związanych z nieruchomościami, finansami oraz prawem.

Poznaj portale, programy oraz wydawnictwa Grupy KRN Media


Strategia i model biznesowy Funduszu

Priorytetem działań Funduszu jest długoletnie i stabilne funkcjonowanie na polskim rynku pożyczek hipotecznych oraz inwestycji powiązanych z nieruchomościami.

Prostota modelu biznesowego Funduszu, zapewniające bezpieczeństwo naszych Inwestorów oraz najkorzystniejszą ofertę pożyczek dla firm jest wynikiem ciężkiej pracy wspólników oraz Zarządu Funduszu, co jest poparte dokładnymi analizami prawnymi i podatkowymi.

Fundusz jest w pełni transparentną polską firmą, która działa zgodnie z przepisami prawa polskiego oraz posiada liczne indywidualne interpretacje prawne oraz podatkowe.

W 2018 roku Fundusz został pozytywnie zweryfikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, która to weryfikacja potwierdziła legalność działalności Funduszu w zakresie pozyskiwania środków od Inwestorów Indywidualnych.


Inwestycja w Weksle Inwestycyjne Nieruchomościowe

Inwestorzy indywidualni mogą dokonać zakupu 3-letnich Weksli Inwestycyjnych, które dają im stabilne oprocentowanie odpowiadające 6%, 8% lub 10% w skali roku.Zalety inwestycji w Weksle:
 • Bezpieczeństwo zainwestowanych środków;
 • Krótki czas trwania inwestycji (3 lata),
 • Regularne wypłaty zysku w trakcie trwania inwestycji (zysk wypłacany co miesiąc, co kwartał lub co rok);
 • Atrakcyjny zysk (odpowiadający oprocentowaniu 6%, 8%, 10% w skali roku)
 • Brak konieczności obsługi inwestycji oraz brak konieczności dokonywania samodzielnych rozliczeń PIT w zakresie dochodów od zysków kapitałowych
 • Zakupu Weksli można dokonać on-line bez konieczności osobistych wizyt w siedzibie Funduszu.

Zwrot zainwestowanego kapitału zabezpieczają atrakcyjne nieruchomości, które stanowią zastaw pożyczek hipotecznych udzielanych ze środków pozyskanych od Inwestorów.

Majątkiem Funduszu są wierzytelności hipoteczne zabezpieczone atrakcyjnymi i łatwo zbywalnymi nieruchomościami. Procedura zabezpieczeń oraz dochodzenia roszczeń, powoduje, że w przypadku gdyby pojedynczy Pożyczkobiorca opóźnił się w spłacie pożyczki, nie będzie to miało wpływu na kondycję finansową Funduszu ani stanowiło żadnych zagrożeń dla naszych Inwestorów.


Pożyczka hipoteczna dla firm

Pożyczka Hipoteczna Funduszu Yanok jest uzupełnieniem oferty polskich banków oraz pozabankowych i prywatnych firm pożyczkowych.

Pożyczka Funduszu jest wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem finansowym dla polskich przedsiębiorstw (głównymi naszymi pożyczkobiorcami są małe i średnie firmy)


 

Bardziej elastyczne niż w bankach podejście do Klientów pozwala polskim przedsiębiorcom uzyskać tanie i bezpieczne finansowanie poza ofertą banków oraz pozabankowych firm finansowych