Tagi: , ,

Każda osoba, która stara się o finansowanie zdaje sobie sprawę, że jest to stosunkowo trudne. Wszystkie instytucje w zależności od sytuacji wymagają różnego rodzaju dokumentów, które będą stanowiły podstawę podjęcia decyzji o finansowaniu. Często procesowanie wniosku jest monotonne, żmudne i wymaga bardzo dużo zaangażowania.

Ponadto błędne decyzje podczas wyboru instytucji finansowej pozostawią ślad, chociażby w wyciągu z rejestru BIK. W sytuacji, gdy nie mamy dużego doświadczenia w poszukiwaniu źródeł finansowania warto zwrócić się do profesjonalisty. Taką osobą jest doradca kredytowy. 

Naturalnie nasze kroki w pierwszej kolejności kierujemy zwykle do banku. W momencie otrzymania odmowy często nie wiemy co zrobić. Jednak rynek instytucji finansowych jest dużo szerszy. Istnieje wiele firm pozabankowych, oferujących finansowanie. Rolą agenta kredytowego jest przede wszystkim znalezienie bezpiecznego sposobu uzyskania finansowania, dostosowanego do potrzeb klienta. 

Kim jest doradca kredytowy?

Agent to osoba prowadząca działalność lub zatrudniona w firmie zajmującej się pośrednictwem kredytowym. Jego zadaniem jest zdefiniowanie potrzeb klienta, analiza możliwości oraz dobór najbardziej dostosowanych i najbezpieczniejszych produktów do realizacji celów finansowania. Dodatkowo powinien wspierać swoją wiedzą klienta na każdym etapie dokonywania transakcji. Pierwszy kontakt z agentem kredytowym powinien przyjmować formę wywiadu, gdzie specjalista dowiadując się, jakie są potrzeby i możliwości klienta, stara się dobrać odpowiednią firmę, która może te cele sfinansować.

Pośrednik kredytowy gromadzi informacje o produktach finansowych oferowanych na rynku przez instytucje, z którymi nawiązał współpracę.

Ile zapłacimy za usługi doradcy kredytowego?

Koszt obsługi przez doradcę zależny jest przede wszystkim od indywidualnych negocjacji lub standardu danego biura. Dochód doradcy zależny jest od efektu. Prowizja należy się dopiero po zrealizowaniu transakcji.

Do którego momentu w procesie pozyskiwania finansowania potrzebna jest pomoc agenta?

Obsługa przez agenta zaczyna się od momentu złożenia wniosku o finansowanie, a kończy się w momencie jego uzyskania. Dobry agent będzie uczestniczył w umowie i zadba o bezpieczeństwo na każdym etapie transakcji. 

Czy Fundusz Hipoteczny Yanok współpracuje z doradcami kredytowymi?

Fundusz Hipoteczny Yanok oczywiście współpracuje z doradcami kredytowymi, a współpraca ta jest bardzo cenna. Zaangażowani agenci, którzy dobrze znają produkt Funduszu i składają odpowiednio dostosowane do niego tematy, mają szansę w szybkim tempie uzyskać dla swojego klienta finansowanie. Dzięki temu procedura staje się szybsza, a środki w kilka-, kilkanaście dni lądują na koncie klienta. 

Każdy agent, który jest zainteresowany współpracą powinien skontaktować się telefonicznie lub poprzez adres mailowy wnioski@yanokhipoteczny.pl, aby otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania oraz draft umowy agencyjnej. 

Każdy, kto po raz pierwszy próbuje uzyskać finansowanie, nie ma czasu na samodzielne procedowanie wniosku pożyczkowego albo chce zapewnić sobie bezpieczeństwo transakcji, powinien rozważyć współpracę z agentem kredytowym. Często w ten sposób można bowiem uchronić się przed zmniejszeniem zdolności kredytowej i uzyskać konkurencyjne warunki finansowania. Doradca kredytowy, który współpracuje z wieloma instytucjami będzie miał szeroką wiedzę na temat produktów finansowych, które będzie dobrze umiał dostosować do odpowiednio zdefiniowanych potrzeb swojego klienta.

Adrianna Stachura
Ekonomista