Czy warto oszczędzać na lokatach w 2020 roku?

Mimo że oszczędzanie na lokacie nie zapewnia atrakcyjnego zwrotu z inwestycji, jest to wciąż jedna z najpopularniejszych opcji inwestycyjnych wybieranych przez Polaków posiadających nadwyżki finansowe. Z powszechnego trendu trzymania pieniędzy w przysłowiowej „skarpecie” Polacy przerzucili swoje środki na względnie bezpieczne lokaty w bankach. W dalszym ciągu te dwa rodzaje oszczędzania dominują na polskim rynku finansowym wśród mniejszych inwestorów.

Czytaj dalej » „Czy warto oszczędzać na lokatach w 2020 roku?”

W co inwestować gdy stopy procentowe lecą w dół? – zmiana w ofercie Weksli Inwestycyjnych Yanok

Zgodnie z decyzją Rady Polityki Pieniężnej stopy procentowe dla złotego zostały obniżone do poziomu najniższego w historii. W jaki sposób wpływa to na wartość oszczędności i w co warto inwestować w tej sytuacji? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Czytaj dalej » „W co inwestować gdy stopy procentowe lecą w dół? – zmiana w ofercie Weksli Inwestycyjnych Yanok”

Tagi: ,

Odmrożenie kapitału ulokowanego w nieruchomościach – czyli jak zyskać dodatkowe środki finansowe bez sprzedaży nieruchomości?

Z ekonomicznego punktu widzenia nieruchomości są wysoko specyficznymi dobrami. Są potrzebne każdemu człowiekowi – zaspokojenie potrzeby mieszkaniowej stanowi jedną z podstawowych potrzeb ludzkości.

Czytaj dalej » „Odmrożenie kapitału ulokowanego w nieruchomościach – czyli jak zyskać dodatkowe środki finansowe bez sprzedaży nieruchomości?”

Tagi: , ,

Podział nieruchomości – jak tego dokonać, aby zyskać jak najwięcej?

Inwestycje w nieruchomości są coraz częściej wybierane przez osoby dysponujące wolnymi środkami. Ma to miejsce zwłaszcza w czasie niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji. Na rynku pojawia się zatem coraz więcej osób upatrujących zysku w zakupie nieruchomości tanio i droższym jej odsprzedaniu.

Czytaj dalej » „Podział nieruchomości – jak tego dokonać, aby zyskać jak najwięcej?”

Tagi: , ,

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

Wysoce kapitałochłonne dobra rzeczowe, jakimi są nieruchomości, wymagają bardziej rozwiniętego systemu obrotu. Wszak ich nabycie nie jest tak łatwe, jak robienie codziennych zakupów. Niejednokrotnie kupujący posiłkują się przy tym finansowaniem zewnętrznym, np. kredytem hipotecznym, a jego uzyskanie wymaga odłożenia transakcji w czasie.

Czytaj dalej » „Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości”

Tagi: , ,

Sposoby na finansowanie zakupu nieruchomości

Najbardziej popularnym sposobem nabywania praw do nieruchomości mieszkaniowych jest ich zakup ze środków uzyskanych dzięki finansowaniu banków, realizowanym poprzez długoterminowe kredyty zabezpieczone hipoteką.Na takie rozwiązanie decyduje się większość gospodarstw domowych, bowiem sam zakup nieruchomości wymaga zaangażowania jednorazowo ogromnej ilości kapitału. Rynek stworzył jednak jeszcze kilka sposobów, które umożliwiają finansowanie zakupu nieruchomości.

Czytaj dalej » „Sposoby na finansowanie zakupu nieruchomości”

Tagi: , ,

Wynajem krótkoterminowy, a Weksle Inwestycyjne FHY

Wynajmując mieszkanie można liczyć na stały dochód przy jednoczesnym stosunkowo niewielkim wkładzie pracy. Podpisanie umowy na długi okres z zaufanym najemcą daje pewność regularnych wpływów. Przynajmniej tak mówi teoria. Osoby, które z różnych powodów zrezygnowały z tej formy inwestowania w nieruchomości coraz częściej wybierają wynajem krótkoterminowy.

Czytaj dalej » „Wynajem krótkoterminowy, a Weksle Inwestycyjne FHY”

Tagi: , ,

Długoterminowy wynajem nieruchomości – wady i zalety

Marzeniem większości ludzi jest możliwość utrzymywania się z zysków wypracowanych przez swój kapitał, czyli zostanie rentierem. Długoterminowy wynajem nieruchomości jest sposobem inwestowania, który umożliwia uzyskiwanie w regularnych odstępach czasu dochodu pasywnego. Jakie zalety ma zakup mieszkania na cele komercyjne, a z jakim ryzykiem należy się zmierzyć przy tego typu inwestycji?

Czytaj dalej » „Długoterminowy wynajem nieruchomości – wady i zalety”

Tagi:

Zwolnienie z PIT dla młodych 2020 – co oznacza PIT 0?

W dniu 24 lipca 2019 roku podpisana została ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym, świadczeniach rodzinnych i świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w myśl której osoby do 26 roku życia od dnia 1 sierpnia b.r. zostaną zwolnione z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego (tzw. PIT 0).

Czytaj dalej » „Zwolnienie z PIT dla młodych 2020 – co oznacza PIT 0?”