Podział nieruchomości – jak tego dokonać, aby zyskać jak najwięcej?

Inwestycje w nieruchomości są coraz częściej wybierane przez osoby dysponujące wolnymi środkami. Ma to miejsce zwłaszcza w czasie niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji. Na rynku pojawia się zatem coraz więcej osób upatrujących zysku w zakupie nieruchomości tanio i droższym jej odsprzedaniu. W świetle wszelkich analiz lokalnych rynków nieruchomości oraz prac naukowych doktorów i profesorów zajmujących się tematyką ekonomiki nieruchomości, naturalnym zjawiskiem okazuje się spadek nominalnej ceny jednostkowej wyrażanej w m2 wraz ze zwiększaniem się całkowitej powierzchni nieruchomości. Dlatego podział nieruchomości staje się coraz bardziej popularnym zagadnieniem.

Czytaj dalej » „Podział nieruchomości – jak tego dokonać, aby zyskać jak najwięcej?”

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

Wysoce kapitałochłonne dobra rzeczowe, jakimi są nieruchomości, wymagają bardziej rozwiniętego systemu obrotu. Wszak ich nabycie nie jest tak łatwe, jak robienie codziennych zakupów. Niejednokrotnie kupujący posiłkują się przy tym finansowaniem zewnętrznym, np. kredytem hipotecznym, a jego uzyskanie wymaga odłożenia transakcji w czasie. Jak zagwarantować sobie możliwość nabycia nieruchomości i zyskać czas niezbędny na procedowanie wniosku w banku? W poniższym artykule opisujemy czym jest przedwstępna umowa sprzedaży nieruchomości.

Czytaj dalej » „Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości”

Sposoby na finansowanie zakupu nieruchomości

Najbardziej popularnym sposobem nabywania praw do nieruchomości mieszkaniowych jest ich zakup ze środków uzyskanych dzięki finansowaniu banków, realizowanym poprzez długoterminowe kredyty zabezpieczone hipoteką. Na takie rozwiązanie decyduje się większość gospodarstw domowych, bowiem sam zakup nieruchomości wymaga zaangażowania jednorazowo ogromnej ilości kapitału. Rynek stworzył jednak jeszcze kilka sposobów, które umożliwiają finansowanie zakupu nieruchomości.

Czytaj dalej » „Sposoby na finansowanie zakupu nieruchomości”

Wynajem krótkoterminowy, a Weksle Inwestycyjne FHY

Wynajmując mieszkanie można liczyć na stały dochód przy jednoczesnym stosunkowo niewielkim wkładzie pracy. Podpisanie umowy na długi okres z zaufanym najemcą daje pewność regularnych wpływów. Przynajmniej tak mówi teoria. Osoby, które z różnych powodów zrezygnowały z tej formy inwestowania w nieruchomości coraz częściej wybierają wynajem krótkoterminowy.

Czytaj dalej » „Wynajem krótkoterminowy, a Weksle Inwestycyjne FHY”

Długoterminowy wynajem nieruchomości – wady i zalety

Marzeniem większości ludzi jest możliwość utrzymywania się z zysków wypracowanych przez swój kapitał, czyli zostanie rentierem. Długoterminowy wynajem nieruchomości jest sposobem inwestowania, który umożliwia uzyskiwanie w regularnych odstępach czasu dochodu pasywnego. Jakie zalety ma zakup mieszkania na cele komercyjne, a z jakim ryzykiem należy się zmierzyć przy tego typu inwestycji?

Czytaj dalej » „Długoterminowy wynajem nieruchomości – wady i zalety”

Tagi: , ,

Okazja czyni spekulanta. Spekulacje na rynku nieruchomości – łatwy zysk czy skomplikowany proces

Jak można wykorzystać wiedzę, aby szybko zarobić pieniądze? Już od czasów starożytności szukano na to sposobu. Wykorzystując swoją wszechstronną wiedzę przyrodniczą Tales z Miletu przewidział ogromny urodzaj oliwek. Postanowił wydzierżawić wszystkie dostępne w okolicy tłocznie oliwy.

Czytaj dalej » „Okazja czyni spekulanta. Spekulacje na rynku nieruchomości – łatwy zysk czy skomplikowany proces”

Tagi:

Wyobraźnia na sprzedaż. Home staging przy sprzedaży nieruchomości nieumeblowanych.

Home staging traktować można jako pewną sztukę inscenizacji wnętrza, mającą wywoływać u potencjalnego klienta pozytywne skojarzenia już na etapie pierwszej wizyty w nieruchomości.

Wywołanie u kupującego takich emocji umożliwia osiągnięcie wyższej ceny sprzedaży oraz pomaga znacząco

Czytaj dalej » „Wyobraźnia na sprzedaż. Home staging przy sprzedaży nieruchomości nieumeblowanych.”

Tagi: ,

Rodzaje wartości nieruchomości, czyli kilka słów o tym że ta sama nieruchomość może mieć różne ceny w zależności od zastosowanej metody wyceny

Dyskryminacja cenowa to sytuacja, gdy dwie różne osoby płacą dwie zupełnie inne ceny za to samo dobro, jak ma to miejsce w przypadku zakupu biletu komunikacji miejskiej przez studenta i osobę nieposiadającą tego statusu.

Czytaj dalej » „Rodzaje wartości nieruchomości, czyli kilka słów o tym że ta sama nieruchomość może mieć różne ceny w zależności od zastosowanej metody wyceny”