Szanowni Państwo,

w związku z decyzją Rady Polityki Pieniężnej z dnia 17.03.2020 r. o zmianie stóp procentowych dotychczasowa oferta Weksli Inwestycyjnych Nieruchomościowych Yanok jest ważna do dnia 26.03.2020 r.

Po tym terminie mogą nastąpić zmiany w ofercie Weksli.

Nieruchomości stanowiące zabezpieczenie pożyczek są kontrolowane pod kątem poziomu cen w ramach stałego monitoringu udzielonych pożyczek. Jest to procedura standardowa i stała. W Polsce rynek nieruchomości charakteryzuje się dużą bezwładnością i jest jednym z najstabilniejszych rynków. Jakiekolwiek ruchy cen można faktycznie zaobserwować po około 2-3 miesiącach (biorąc pod uwagę dane rynkowe, a nie nastroje na portalach społecznościowych). Jednocześnie przypominamy, że obecnie średnie LTV wynosi 33,96 proc. (wartość nieruchomości stanowiących zabezpieczenie pożyczek jest 3 razy wyższa niż wysokość udzielonych pożyczek).  

Informujemy również, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, dbając o zdrowie naszych Klientów oraz Pracowników została podjęta decyzja o pracy Funduszu Hipotecznego Yanok w trybie zdalnym.

Obsługa naszych Inwestorów odbywa się tak jak dotychczas (za wyjątkiem spotkań osobistych).

Również na podobnych zasadach odbywa się obsługa Wniosków o Pożyczkę. W związku ze specyfiką pracy zdalnej dojdzie do wydłużenia procesu weryfikacji Wniosków i wydawania decyzji o udzieleniu pożyczek.

Umowy pożyczek na bieżąco są podpisywane w Kancelariach Notarialnych z zachowaniem wymaganych środków ostrożności bez narażania zdrowia Pożyczkobiorcy, Notariusza oraz przedstawiciela Funduszu.