Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu artystycznym oraz cieszymy się z możliwości wsparcia młodych, utalentowanych artystów oraz polskiej kultury. Promocja wartościowych i ciekawych wydarzeń kulturalnych jest dla nas nie mniej ważna niż, to co stanowi od prawie 6 lat sedno naszej działalności biznesowej, czyli wspieranie polskich przedsiębiorców.

Fundusz Hipoteczny Yanok objął mecenatem wydarzenie artystyczno-kulturalne organizowane w ramach obchodów Roku Lema: koncert „Lema Pamięci” 100. rocznica urodzin Stanisława Lema.

Wyruszamy w kosmos, przygotowani na
wszystko, to znaczy, na samotność, na walkę,
męczeństwo i śmierć. Ze skromności nie
wypowiadamy tego głośno, ale myślimy sobie
czasem, że jesteśmy wspaniali. Tymczasem,
tymczasem to nie chcemy zdobywać kosmosu,
chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic.
(…) Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam
innych światów. Potrzeba nam luster

Stanisław Lem „Solaris

„Lema Pamięci” to koncert złożony z piosenek autorstwa laureatek oraz przyjaciół Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, które są inspirowane utworami Stanisława Lema.

Autorkami są cztery kobiety – artystki oraz indywidualistki, które w twórczości Stanisława Lema szukały odniesień do współczesnego świata i rzeczywistości, w której żyjemy oraz do siebie samych. Powstałe utwory zawierają zarówno daleko idące metafory, jak i konkretne odniesienia do postaci czy opowieści, pojawiających się w dziełach Lema. Teksty wyśpiewane – częstokroć w czterogłosie emanują niezwykłą siłą i energią.

Całość uzupełnia nietuzinkowa warstwa muzyczna, którą stanowi udany mariaż elektronicznych brzmień połączony z żywymi instrumentami – skrzypcami i perkusjami. Całość przenosi nas w nową, niespotykaną wcześniej przestrzeń… niczym w kosmosy z opowieści Lema.

  • Reżyseria: Asia Nawojska
  • Kierownictwo muzyczne: Jasiek Kusek
  • Produkcja: Mateusz Marchewka
  • Autorki piosenek: Klaudia Borczyk, Karolina Gwóźdź, Natalia Orkisz, Asia Nawojska

Muzycy:

  • Ignacy Matuszewski – syntezatory instrumenty klawiszowe.
  • Dominik Bieńczycki – skrzypce, mandolina, instrumenty klawiszowe
  • Kajetan Pietrzak – perkusja,
  • Jasiek Kusek – gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy na koncert już 25.06.2021 r. (piątek), o godz. 20.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków – Sala Teatralna | S2

Bilety do nabycia na platformie e-bilet.pl

Dotychczasowe inicjatywy kulturalne oraz charytatywne z udziałem Funduszu Hipotecznego Yanok: